تصویر مرجان جانقربان
☆ ☆ ☆ ☆ ☆

مرجان جانقربان

تاریخ عضویت: 1401/08/17

بازخورد دوره ها

(0)

بازخورد پشتیبانی

(0)

بازخورد فروش فیزیکی

(0)

بازخورد مقالات

(0)

 

مرجان جانقربان
مدرس ویولن
با تجربه بیش از ۱۸ سال تدریس ساز ویولن

------------------------------------------------

 

 • مرجان جانقربان نوازندگی ساز ویولن را در تاریخ 27 فروردین سال 83 در آموزشگاه موسیقی صبا (اولین و قدیمی ترین مرکز آموزش موسیقی شهر شیراز تاسیس سال 1367با مدیریت دکتر سعید نیاکوثری - نوازنده ی سنتور، آهنگساز، نویسنده و پژوهشگر – از شاگردان استاد پرویز مشکاتیان و جلال ذوالفنون) آغاز نمود.
 • وی در همین سال با گذراندن دو دوره مقدماتی و حرفه ای تئوری کامل موسیقی، با تدریس دکتر سعید نیا کوثری در همان آموزشگاه به فعالیت خود ادامه داد.
 • او از دوران کودکی این استعداد را داشت که هر ملودی را در کوتاهترین زمان  و بدون نت مربوطه به صورت گوشی درآورده و با سازهایی همچون ساز دهنی، ارگ  و پیانو بنوازد که همین موضوع بعدها در طی سالیان فعالیت، به پیشرفت وی کمک بسیار شایانی کرد.
 • اولین استاد ایشان استاد قطبی ( فرزند استاد قطبی نوازنده ی سه تار و ویولن ) بود. بعد از گذشت مدت 6 ماه ، نوازندگی را با استاد امین آقایی ( نوازنده ویولن، رهبر گروه موسیقی درنا، کارشناس ارشد موزیکولوژی و اتنو موزیکولوژی از آکادمی چایکوفسکی کشور اوکراین) ادامه داد و از همان ابتدا عضو گروه وی به عنوان ویولن 1 وارد شد که برای این مدت نوازندگی پیشرفت قابل قبولی محسوب میشد.
 • این گروه با دو اجرای موسیقی های معروف ایرانی ( کمتر زن شانه، جان مریم، سیمین بری، گل گلدون من، ای ایران،بارون بارونه، رنگ دشتی و ...) در تالار بزرگ احسان شهر شیراز و همچنین آموزشگاه موسیقی صبا با موفقیت و استقبال به روی صحنه رفتند.
 • مرجان جانقربان در اجرای تالار احسان در اجرای دویت با پیانو، قطعه خوابهای طلایی اثر استاد جواد معروفی را ارایه نمود.
 • پس از مدتی کمتر از یک سال به دلیل مهاجرت استاد آقایی به کشور اوکراین برای ادامه تحصیلات اکادمیک، در همان آموزشگاه ، نوازندگی ویولن را نزد علیرضا پناهی ادامه داد ( ایشان مدیر اجرایی گروه استاد آقایی و از بهترین شاگردان استاد لشکرلو بودند و سالهاست گروه موسیقی مهرگان و همچنین آموزشگاه موسیقی شیدا در شیراز را مدیریت می کنند)
 • مرجان جانقربان در گروه استاد پناهی با نام مهرگان نیز به نوازندگی پرداخت و از همان سال به عنوان مدرس ویولن ، در کلاس های گروهی ایشان و زیر نظر استاد پناهی بود.
 • پس از تمرینهای مکرر در گروه مهرگان، در سال 88 اجرای گروه مهرگان در تالار فرهنگیان شهر شیراز با استقبال بسیار خوبی مواجه شد و ایشان با اجرای دویت با ییانو قطعه رقص بهار استاد شهرداد روحانی به روی صحنه رفت و لوح یادبود دریافت نمود.
 • بعد از گذشت 6 سال، وی نوازندگی را در آموزشگاه موسیقی آبنوس شیراز ( دارای لوح زرین موسسه برتر آموزشی کشور و همچنین تندیس بلورین آموزشگاه برتر موسیقی کشور و افتخارات دیگر تاسیس سال 1368) زیر نظر استاد حیدر مدبری ادامه داد. در همان سال به عضویت گروه استاد مدبری درآمد و با اجرای تکنوازی قطعه دریاچه قو اثر چایکوفسکی در آموزشگاه آبنوس به فعالیت خود ادامه داد.
 • به گفته خود ایشان ، اوج دوران تحول او یک سال بعد و زیر نظر استاد امیر ارسلان تجویدی ( عضو نوازندگان کلاسیک درجه یک خانه موسیقی ایران، استاد دانشگاه هنر شیراز، ارشد پژوهش هنر و صاحب اکادمی تجویدی ، بهترین و اولین شاگرد استاد لشکرلو و فرزند استاد تجویدی میینیاتوریست معروف هستند) آغاز شد که این امر با اجرای تکنوازی قطعه سرناد شوبرت در آموزشگاه ملودی شیراز ادامه یافت.
 • به گفته مرجان جانقربان، روزی که استاد تجویدی به من گفت که بهترین شاگردش هستم را هرگز فراموش نمی کنم.
 • وی در این سالها تدریس حضوری و آنلاین ( در دوران کرونا)به هنرجویان مختلف را در کارنامه خود دارد.
 • بیشترین تمرکز نوازندگی وی در بیش از 18 سال نوازندگی، سبک کلاسیک ( باروک، رمانتیک و ...)، پاپ، فولکلور و بی کلام نیو ایج و سلتیک است. ایشان نوازندگی قطعات معروف ایرانی را نیز انجام داده است.
 • به دلیل استعدادی که در قبل ذکر شد قطعات اکثر فیلمها و آهنگسازان  مشهور دنیا همچون جان ویلیامز و هانس زیمر ، گری گلداسمیت ...را بدون نت و تنها به  صورت گوشی به همراه خود نوازندگان و یا ارکسترهای نوازندگی اجرا کرده و در صفحات یوتیوب و آپارات رسمی وی قرار داده است که با استقبال مخاطبین مواجه شده است.
 • ایشان دارای دکترای حرفه ای کسب و کار از دانشگاه تهران می باشد و همچنین سالها عضو دپارتمان برندینگ سازمان مدیریت صنعتی شیراز بوده و در برنامه های روزهای بزرگداشت مقام معلم به اجرای تکنوازی قطعات ایرانی معروف پرداخته است.
 • وی در محافلی که مشتاقان موسیقی در شیراز تشکیل می دادند شرکت نموده و اجراهای بداهه تکنوازی و دویت و گروهی را با نوازندگان این محافل به انجام رسانیده است.
 • ایشان به تازگی و با همکاری برخی همکاران و دوستان نوازنده، در حال تهیه اولین آلبوم با آهنگ سازی خودشان می باشد.

 

 

 

 

 

 

دوره ای وجود ندارد
دوره ای وجود ندارد
نشانی یافت نشد
نشانی یافت نشد
مقاله ای وجود ندارد
مقاله ای وجود ندارد
درخواست دوره
قوانین درخواست دوره


اطلاعات یافت نشد
اطلاعات یافت نشد