تصویر مهرداد دلنوازی
☆ ☆ ☆ ☆ ☆

مهرداد دلنوازی

تاریخ عضویت: 1401/02/04

بازخورد دوره ها

(0)

بازخورد پشتیبانی

(0)

بازخورد فروش فیزیکی

(0)

بازخورد مقالات

(0)

در دیماه سال ۱۳۳۸ در تهران دیده به جهان گشود.

دانش آموخته‌ی هنرستان عالی موسیقی ملی می‌باشد و در آنجا از محضر اساتید مختلف جهت تحصیل موسیقی استفاده نموده و دوره عالی را نیز از استادان :

  • علی اکبر شهنازی
  • حبیب‌الله صالحی
  • هوشنگ ظریف
  • فرامرز پایور فرا گرفته است.

مهرداد دلنوازی در سال ۱۳۴۹ وارد هنرستان موسیقی ملی به ریاست استاد حسین دهلوی شد.آموزشهای نظری و قواعد، اصول، ضرب شناسی و وزن شناسی را از استادان هنرستان و تکنیک های موسیقی و ردیف‌های میرزا حسینقلی به روایت موسی معروفی و ردیف‌های علی اکبر خان شهنازی را نزد زنده یاد صالحی و هوشنگ ظریف فرا گرفت.

در این مقطع، آموزش و تمرین خلاقه، تأثیر گذاری آکادمیک ظریف و پیگیری روش خاص وی، در ادامه زندگی هنری او انکار ناپذیر و ستودنی است. پس از پایان دوره هنرستان با حضور، تمرین و ممارست منظم در مکتب فرامرز پایور با بهره گیری عاشقانه از ارزشها و اصالت‌ها و نوجویی‌های مکتب خلاق استاد، بیشتر قطعات پیش درآمد رنگ و قطعات مجلسی را که استاد برای سنتور تصنیف کرده، برای تار تنظیم کرد.

از جمله فعالیتهای هنری او ضبط آلبومهای متعددی چون آتش دل به خوانندگی علیرضا افتخاری، مویه به خوانندگی علی رستمیان، درگاه جمال به خوانندگی بهرام سارنگ، نیاز ابدی به خوانندگی جمال‌الدین منبری، عشق دیرین به خوانندگی سالار عقیلی و...است.

در سال ۱۳۷۹ در شانزدهمین جشنواره موسیقی فجر گروه ارکستر دلنوازی جایزه اول را به عنوان بهترین گروه نوازی به خود اختصاص داد. در سال ۱۳۸۰ در جشنواره مهر البوم درگاه جمال استاد دلنوازی بین ۸۶ اثر رتبه نخست را به دست آورد. همچنین از سوی شورای ارزشیابی هنرمندان وزارت ارشاد در سال ۱۳۸۲ با بررسی آثار دلنوازی لوح درجه یک هنری معادل دکترا، به وی اهداء گردید.

مهرداد دلنوازی در پاییز ۱۳۸۳ به دعوت سایم اکچبل‌ رهبر ارکستر سمفونیک ترکیه به اجرای "راپسودی برای تار و ارکستر" در سه شهر استانبول، آنکارا و قونیه پرداخت. چاپ اثار مکتوب همچون قطعه سارنگ برای تار و سنتور، قطعه به زندان شوشتری به اهنگسازی استاد صبا، تنظیم برای تار و سنتور، ۱۵قطعه برای تار به نام ققنوس، مجموعه پیش در آمد، رنگ، قطعات مجلسی برای تار، کتاب ابتدایی تار و سه تار نوشته در دست چپ و سرپرستی کنسرتهای موسیقی مختلف در داخل و استاد پایور همکاری با ایشان و تنظیم ردیف ابتدایی برای تار خارج از کشور از جمله فعالیت های دیگر وی است.

وی در سال ۱۳۵۸ همکاری خود را با واحد موسیقی صدا و سیما به صورت رسمی آغاز کرد. وی عضو شورای موسیقی صدا و سیما به عنوان کارشناس ارشد، آهنگساز و سرپرست موسیقی، سنتی و نوازنده تار است.

دوره ای وجود ندارد
دوره ای وجود ندارد

دوست جدید

از 90 تا 179 روز عضو سایت

دوست جدید
مقاله ای وجود ندارد
مقاله ای وجود ندارد
درخواست دوره
قوانین درخواست دوره


اطلاعات یافت نشد
اطلاعات یافت نشد